Alaus Liūnas

#41. Kilkenny Irish Ale (Airija) [4,3%, Irish Ale]

Reklama

Norvegijoje pirmą kartą paragavau ir airiškojo „Kilkenny“. Niekada anksčiau nebuvau atkreipęs dėmesio į šį alų. Vos paragavus pasirodė šiek tiek panašus į „Guinness“. Nenuostabu, pasirodo šiuo metu „Kilkenny“ yra antra alaus rūšis Irish Ale kategorijoje ir nusileidžia tik Smithwicks Irish Ale. O įdomiausia, kad tiek „Smithwicks“, tiek „Kilkenny“, tiek „Guinness“ priklauso tai pačiai grupei – Diageo, „Kilkenny“ verdamas „Guinness“ darykloje.

Apie alų:
Ne „Guinness“, bet labai panašus. Rudas, turintis šiokį tokį raudoną atspalvį su puta, kuri labiau primena kremą ir išsilaiko iki pat pabaigos. Ne toks tirštas, tačiau kreminis, sunkiai slenkantis gomuriu. Labai nedaug kartus ir turintis medaus (karamelės?) priemaišų. Puiki išvaizda, skonis ir kvapas, ko daugiau gali reikėti. Norisi dar. Turbūt viską pasako įrašas apie alų: „Uch… Norisi dar“.

Informacija:

Pavadinimas: Kilkenny
Gamykla: Kilkenny (Diageo)
Stiprumas: 4,3%
Rūšis: Irish Ale
Talpa: 0,5 bokalas

Įvertinimas:

Išvaizda (8/10):
[Puta] Ne puta, o kremas, labai ilgai laikosi (kol pabaigi gerti). Supylus į bokalą pati puta labai ilgai formuojasi, kol nusistovi.
[Alus] Tamsiai rudas šiek tiek į raudonumą, tačiau be priemaišų (visiškai skaidrus).

Kvapas (7/10):
Nėra labai stiprus, bet jaučiasi miežiai, medus (karamelė?).

Skonis (8/10):
Stiprus miežių, stiprus, bet tuo pačiu ir švelnus. Jaučiamas nedidelis kartumas, medaus saldumas (labai nestiprus).

Pojūtis (4/5):
Kreminis. Sunkiai slenkantis gomuriu. Šilkinis.

Bendras įvertinimas: 17/20

Kitų įvertinimai: beerpal.com – 3,497 (percentile 99,1 [2/116]), ratebeer.com 2,98/5 (percentile 42), beeradvocate.com -3,56/5.

Powered by ScribeFire.

Reklama

Reklama